Благоевград отново има повод за гордост: Николай Чавдаров стана шампион на България по бокс

15 юни 2014 15:53   5 коментара   15229 прочита

Състезателят на клуб " Тайсън" размаза конкуренцията

Състезателят на боксов клуб Тайсън Благоевград Николай Чавдаров спечели златен медал от ДЛОП по бокс за младежи в Хасково. В кат. до 75 кг. Ники размаза във финала с 3:0 точки Николай Асенов. Чавдаров е без конкуренция в тази категория в последните две години. На последното Европейско първенство за младежи в София, благоевградчанинът спечели квота за участие на световната младежка Олимпиада в Нанджинг, Китай. Съвсем близо до титлата бе и Емануил Богоев от клуб Пирин. На финала в кат. до 56 кг. Емануил не успя да се противопостави на Душко Благовестов и загуби с 0:3. За Емануил това бе първо участие в тази категория, като преди това той участваше при най – леките в кат. 46- 49 кг.

Всъщност това бе и най- оспорваната категория, в която освен Благовестов и Богоев участваше и Даниел Асенов – Тайсъна. Трябва да се отчете, че Асенов бе определен за най-добър боксьор на България за 2013 година. Той е европейски шампион за младежи до 16 години. На полуфинала обаче в Хасково, Душко буквално не му остави никакви шансове. По пътя към титлата Благовестов се справи още с Димчо Маринов и Станимир Андонов. Варненецът е носител на Купата на България, а сега стана шампион на държавното.

На Европейското първенство за младежи в София пък спечели бронзов медал. Благоевград отново има повод за гордост и радост и доказа, че спортните школи и клубове тук са истинска "люпилня" на шампиони. Да се гордеем ни накара световния шампион по канадска борба Георги Гайдарджиев, както и ежедневните победи на децата от благоевградските плувни клубове. Повод за гордост ни дават и постиженията на нашите момичета от футболен клуб "Спортика", които достигнаха до финала на националното първенство по женски футбол, както и ОФК "Пирин" и неговите достойни изяви напоследък. Това са добрите новини. От сърце поздравяваме Ники с успеха му, а на всички останали спортисти от Благоевград желаем да са здрави и да дават много поводи за всенародна еуфория.