Край симитлийското с. Полена: Mиряни почетоха храмовия празник на параклиса „Свети Атанасий“
1834 прочитаДесетки миряни се събраха днес в местността „Добрин“ край село Полена, за да почетат храмовия празник на малкия параклис, носещ името на Свети Атанасий.
Светинята отново се превърна в място на вяра и смирение, като хора от близо и далеч запалиха свещица за здраве и отправиха молитвите си. Празникът събра както местни жители, така и гости, които с уважение и почит се преклониха пред традицията.
Сред официалните гости бяха кметът на община Симитли Апостол Апостолов и неговата съпруга, народният представител Стефан Апостолов, председателят на Общински съвет – Симитли Вилимир Александров, както и кметът на село Полена Веселин Топузов.
Празничният ден бе отбелязан с тържествен водосвет за здраве, отслужен от отец Бисер, отец Велизар и отец Величко. Те благословиха всички присъстващи и отправиха молитви за здраве, благоденствие и мир.
Събитието още веднъж показа, че вярата и традициите продължават да обединяват хората, съхранявайки жив духа на българското село и почитта към светите места.








32
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.