Йордан Цонев напуска политиката

23 юни 2026 13:12   2 коментара   1054 прочита


Йордан Цонев обяви, че се оттегля от политиката след близо четири десетилетия обществена и партийна дейност.

Решението му идва седмица след промените в ръководството на ДПС, сред които и освобождаването му от поста заместник-председател на партията и от членството му в Централното оперативно бюро. Новината бе съобщена от Нова тв. 

Цонев не успя да влезе в 52-рото Народно събрание, въпреки че беше водач на листите във Варна и Велико Търново. Той беше народен представител в 12 парламента.

На заседание на Централния съвет на партията на 15 юни стана ясно, че са извършени промени в състава на Централното оперативно бюро. Йордан Цонев и Станислав Анастасов бяха освободени като зам.-председатели на партията на Делян Пеевски, както и като членове на бюрото (ЦОБ). Хамид Хамид и Байрам Байрам също бяха извадени от тясното партийно ръководство. 

2 коментара
23 Юни 2026 14:04 | Не може да бъде!
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Той не е напуснал сам! Няма такъв кретен, който сам ще се откаже от "честни доходи"! Явно някой го е принудил. По-лаком от тоя няма и сега изведнъж - ОТКАЗВАМ СЕ! Тоя и умрял да е - няма да се откаже САМ от такава софра! НЕ МУ ВЯРВАМЕ!!! И сега как ще си довърши "къщичката" на Голфа??? -Ще почнем да му събираме помощи.


23 Юни 2026 14:05 | Не може да бъде!
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Той не е напуснал сам! Няма такъв кретен, който сам ще се откаже от "честни доходи"! Явно някой го е принудил. По-лаком от тоя няма и сега изведнъж - ОТКАЗВАМ СЕ! Тоя и умрял да е - няма да се откаже САМ от такава софра! НЕ МУ ВЯРВАМЕ!!! И сега как ще си довърши "къщичката" на Голфа??? -Ще почнем да му събираме помощи.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар