Осъдиха пиян шофьор без книжка за причиняване на смърт по непредпазливост при ПТП

23 юни 2026 08:23   1 коментар   704 прочита


 

Наказание „Лишаване от свобода“ за срок от 7 години и 6 месеца, присъди Окръжен съд Кюстендил, като призна подсъдим за виновен в нарушение на чл. 20, ал. 1 от Закона за движение по пътищата и по този начин причиняване на смърт по непредпазливост на возещата се до него пътничка в автомобила, като деянието е извършено в пияно състояние и подсъдимият е управлявал МПС без да има необходимата правоспособност. Съдът определя първоначален „общ“ режим на изтърпяване на наказанието, като приспада при изпълнение на наказанието „лишаване от свобода“ времето, през което подсъдимият е бил задържан, съответно е търпял мярка за неотклонение „задържане под стража“, считано от 26. 04. 2025г. до привеждане на присъдата в изпълнение. Присъдата подлежи на обжалване и протест пред Апелативен съд София в 15- дневен срок от днес. 


Още от: Общество

Принтирай статия
1 коментар
23 Юни 2026 09:02 | ШИШИ
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Как така хем без книжка, хем с алкохол пък непредпазлив. Това не е ли умишлено престъпление. Знам, че съм неправоспособен, знам че съм пил и съм непредпазлив. Да ви имам вътрешното убеждение на прокурори и съдии. Вие сте умишлени съучастници за бъдещи подобни случаи. Наказанието следва да даде ясен знак на останалите, че няма да се търпи подобно поведение. Това ли е знака, пийте и убивайте непредпазливо?????




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар