Дупница затяга контрола срещу незаконните гонки и опасното шофиране

25 юни 2026 21:11   2 коментара   984 прочита
сн.БНТ
сн.БНТ


сн.БНТ

Община Дупница и полицията затягат контрола срещу незаконните гонки и опасното шофиране, които от месеци са сред най-сериозните проблеми за жителите на града.

“Свирят гуми, хвърчат. Тук се събират групи младежи и към 00:30 – 01:00 часа започват такива гонки. Цяла нощ е някаква лудница“, разказват жители на кварталите, които редовно стават свидетели на нощните надпревари.

Вече са монтирани 70 камери за видеонаблюдение, чиито записи се използват от полицията при разследване на престъпления, кражби и нарушения на пътя. Предстои системата да бъде надградена с още 12 цифрови камери, които ще разпознават регистрационни номера, а част от тях ще разполагат и с технологии за идентифициране на водачите.“По този начин ще тръгнем да цифровизираме движението в града“, заяви кметът на Дупница Първан Дангов, предаде БНТ.

По данни на общинската администрация около 25 души редовно организират гонки в тъмната част на денонощието. Най-често опасните прояви се случват на три основни локации в и около града.

От “Пътна полиция“ съобщиха, че рисковите участъци вече са локализирани и се наблюдават постоянно. Освен униформени екипи, в контрола участват и необозначени полицейски автомобили.

“Разчитаме и на сигнали от гражданите. При всяка информация предприемаме незабавни действия“, заяви главен инспектор Калоян Драганов, началник на сектор “Пътна полиция“ към ОДМВР – Кюстендил.

От полицията и общината са категорични, че контролът ще бъде засилен, а нарушителите ще бъдат санкционирани, като целта е да се гарантира спокойствието на жителите и безопасността по улиците на Дупница.

 


Още от: Общество

Принтирай статия
2 коментара
25 Юни 2026 22:13 | коко
Оценка:
-1
 (
1
 гласа)

БРАВО но да поработят и за паркирането по между другото


25 Юни 2026 22:23 | 123
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Браво ама днеска на светофарите мина ел тротинетка с момче без каска а на светофарите бяха катаджиите и се направиха че не го виждат така че си плямпайте по медиите колкото искате на терен нещата са други




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар