Футболната легенда от Благоевград, Георги Бачев: Пирин трябва да спре да агонизира – време е да решим заедно бъдещето му! Не искам пост в отбора, а той да тръгне в правилна посока

24 юни 2026 17:26   25 коментара   3080 прочита


Бившият футболист на Пирин (Благоевград) и националния отбор, Георги Бачев даде пресконференция, на която направи откровен анализ на актуалното състояние на клуба, който му е на сърцето и отправи емоционален апел за неговото спасение.

Легендата на "орлетата" призова за пълна мобилизация на спортната общественост, за да може ФК "Пирин" най-накрая да поеме в правилната посока.

По повод изказване на мажоритарния собственик на акциите в клуба Г. Калпакчиев, че двамата са приятели, Бачев бе категоричен:

„Не сме приятели! С такива приятели врагове не ти трябват!“

Той обясни, че през последните 3–4 месеца е извършвал цялостен анализ и одит на функционирането на клуба, като се е запознал детайлно със ситуацията, която по думите му е изключително тежка.

„Твърди се, че одит няма, но одит има и той е приключил отдавна. Клубът функционира чрез две дружества – ОФК „Пирин“, което има задължения от около 190 000 евро, покривани с по 5000 евро месечно от общинската субсидия, и акционерното дружество, където задълженията са плаващи – около 240 000 евро към НАП, 20 000 евро към контрагенти, близо 40 000 евро към бивши футболисти, 15 000 евро за храна и други текущи разходи“, заяви Бачев.

Според него реалното състояние на клуба е значително по-тежко от представяното в публичното пространство.

Като възможно решение той посочи вариант клубът да бъде обявен в несъстоятелност и да започне начисто с едно дружество, тъй като в момента се получава „клуб в клуба“.

„Идеята на тази пресконференция не е, защото искам да започна работа във ФК „Пирин“, а защото милея за отбора. Искам Пирин да спре да агонизира и да излезе от тази трънлива пътека, в която е вкаран незнайно защо“, каза емоционално Бачев.

Той допълни, че основната причина за тежкото състояние на клуба е дългогодишното му източване и честата смяна на собственици.

По думите му е време клубът да бъде върнат към общински модел на управление, с местни хора, които познават средата и работят в интерес на отбора.

Бачев посочи още, че общината в момента подпомага клуба с около 32 хил. лева месечно, а приходите от спонсори и други източници остават ограничени. Въпреки това той е убеден, че при добра организация „Пирин“ може да се издържа и на професионално ниво.

„Нека решим заедно какво правим с Пирин, а не да чакаме някой друг да дойде и да го спасява“, призова в заключение Георги Бачев.

Грета Георгиева


Още от: Общество

Принтирай статия
25 коментара
24 Юни 2026 17:40 | F
Оценка:
2
 (
4
 гласа)

Аре бегай и ти и брат ти бе комарджии кой ще ти повярва на теб ката заложи парите за екипировка на локо Мездра в казиното мишок


24 Юни 2026 17:56 | Курлю
Оценка:
1
 (
3
 гласа)

Бягай някъде комарджия.....


24 Юни 2026 18:34 | Taka e
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Golqm igrach i golqm komarjiq !!


24 Юни 2026 18:34 | Плажо баражо
Оценка:
1
 (
3
 гласа)

Гошо беше добър футболист, за съжаление отдавна е карикатура и никой футболен човек не му вярва, затова не го назначават никъде. Последно измами цеката, преди това Коко Динев, комара го докара до просешка тояга.


24 Юни 2026 18:38 | До Ф
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

САМО ВОДА МОГАТ ДА ИМ НОСЯТ НА БРАТЯТА МИЗЕРНИЦИ БРАВО ГЕОРГИ КАЗА ИМ ИСТИНАТА А БАИКУЩО ДА СИ ЕВЕ МИЛАТА М, А


24 Юни 2026 18:38 | 17.05.1976г.
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Тоя на снимката е остарел бе. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай, бивш футболист и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 18:40 | 17.05.1976г.
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Ебаси майката тоя е бил с една година по малък от мене. Много е остарел. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 18:41 | 17.05.1976г.
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

У сатаниската платформа тик ток търсете "Sande Sandov" на профилната снимка съм отлево, но имам и други снимки. Да станем "приятели". Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай, бивш футболист и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 18:41 | ПИРИН
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Браво Георги да ги еба и разбирачите каза им истината на тези мизерници!!!!!


24 Юни 2026 18:42 | 17.05.1976г.
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Клане със секира за Грознио Урунгел и Плешо бившио президент румен радев. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 18:42 | Йешич
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Нема бивши футболисти.


24 Юни 2026 18:43 | Йешич
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

!!! Миодраг Йешич
Сръбски футболист и треньор
Изображение на Poginuo Miodrag Ješić - Sportklub
Източник: Sportklub - N1
Изображение на Миодраг Йешич – Уикипедия
Изображение на Почина Миодраг Йешич | Вестник "ДУМА"
Изображение на Миодраг Йешич: За мен ЦСКА е нещо специално - Topsport. bg
Изображение на Почина Миодраг Йешич | Вестник "ДУМА"
Изображение на Обявиха истинската причина за смъртта на Миодраг Йешич
Изображение на Миодраг Йешич е треньор на Литекс | Gong. bg
Изображение на Бившият треньор на ЦСКА Миодраг Йешич загина в катастрофа ...
Преглед на всичко
Роден
30. 11. 1958 г.
Osečenica, Сърбия
Починал (а)
8. 12. 2022 г.
Ruma, Сърбия !!


24 Юни 2026 18:43 | Йешич
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Избивайте циганската сган.


24 Юни 2026 18:44 | Бивш от МВР76
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

У сатаниската платформа тик ток търсете "Sande Sandov" на профилната снимка съм отлево, но имам и други снимки. Да станем "приятели". Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай, бивш футболист и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 18:44 | Бивш от МВР76
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Ебаси майката тоя георги бачев е бил с една година по малък от мене. Много е остарел. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 18:46 | Бивш от МВР76
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Ебаси майката тоя Бившио Футболист георги бачев е бил с една година по малък от мене. Много е остарел. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 18:53 | Бивш от МВР76
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Макета сакам много скоро да прочетем такава новина у тая сатанинска клоака "струма ком", че у центъро на благоевград е зклан и разчленен поне един гнусен и чистокръвен мангал, а може и некой гнусен негър. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 18:54 | Перник
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Макета сакам много скоро да прочетем такава новина у тая сатанинска клоака "струма ком", че у центъро на благоевград е зклан и разчленен поне един гнусен и чистокръвен мангал, а може и некой гнусен негър. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 18:54 | 17.05.1976г.
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Макета сакам много скоро да прочетем такава новина у тая сатанинска клоака "струма ком", че у центъро на благоевград е зклан и разчленен поне един гнусен и чистокръвен мангал, а може и некой гнусен негър. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 18:55 | Бивш от МВР76
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

У сатаниската платформа тик ток търсете "Sande Sandov" на профилната снимка съм отлево, но имам и други снимки. Да станем "приятели". Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай, бивш футболист и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 18:59 | Ален Мак
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

АКО НИ КАЗВАШ УГОВОРЕНИТЕ МАЧОВЕ ЧЕ ГЛАСУВАМЕ ЗА ТЕБ


24 Юни 2026 19:04 | Бивш от МВР76
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

На Сашко Александров "кривио" му окаха българскио марадона. Поздрави от Сашко от Перник. Бивш граничен полицай, бивш футболист и настоящ евангелист.


24 Юни 2026 19:11 | караваната на Кончето
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Здрасти, Сашко. Къде се изгуби па ли в психото кога те пуснаха. Бивш наркоман, бивша проститутки и бивш граничен полицай нема, Сашко. Па добре, че си евангелист не си станал резана карабина.


24 Юни 2026 19:14 | караваната на Кончето
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Нема да прочетеш убава новина Сашко. Благоевград е пълен с циииигани даже пакистанци и индийци с чалми. Нема оправия.


24 Юни 2026 19:16 | караваната на Кончето
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Бачев не иска пост иска само да реди тотото. Ибрееееее, поздрави на Сашко от Перник.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар