Условна присъда за 18-годишен за грабеж преди 4 години

25 юни 2026 09:18   550 прочита


 
 

Окръжният съд в Благоевград постанови присъда, с която призна за виновен 18-годишен подсъдим по дело за квалифициран опит за грабеж, извършен на 14 декември 2022 г. около 20:00 часа в Петрич. 

Според фактите по делото младежът, който към момента на деянието е бил непълнолетен, но е могъл да разбира характера на действията си и да ги контролира, е направил опит да отнеме парични средства от владението на Н. С. С. и Н. Г. К. при условията на продължавано престъпление. 

По време на опита подсъдимият е използвал физическа сила, в резултат на което е причинил тежка телесна повреда на Н. С. С. Деянието е останало недовършено по причини, независещи от волята на извършителя, посочва съдът в мотивите си. 

Съдебният състав наложи наказание от 1 година и 8 месеца „лишаване от свобода“, като изпълнението е отложено за изпитателен срок от три години. 

Освен това подсъдимият е осъден да изплати на пострадалия Н. С. обезщетение за неимуществени вреди в размер на 20 000 евро, заедно със законната лихва, начислявана от датата на увреждането до окончателното изплащане на сумата. 

Присъдата може да бъде обжалвана или протестирана пред Апелативен съд – София в 15-дневен срок. 

В. Василев 

 


Още от: Общество

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар