Ужасяващо дерби в Петрич: Ритници, бой и жестока корида белязаха мача "Пирин" - "Беласица" (Видео)

27 октомври 2013 17:21   36 коментара   38878 прочита

Пирин и Беласица завършиха при нулево равенство в дербито на югозападната В група днес, в среща играна на стадион „Цар Самуил” в Петрич. На един абсурдно тежък терен, дори и за стандартите за аматьорския футбол, домакините използваха всички възможни извън спортни аргументи, за да постигнат целта си и да не загубят мача. Още от първата минута домакините започнаха буквално да малтретират пиринци, а при всяко нарушение на футболист в зелено пък да бавят топката.

От малкото положения през първата част, най-чисти бяха две за орлетата. Първото дойде в 17-та минута, когато след изпълнено статично положение няколко състезатели на благоевградчани не можаха да нанесат удар по топката, която се разходи по малката палантерия. Стойков, пък бе изведен от Златинов зад гърба на отбраната на Беласица, но нападателят стреля покрай вратата. Домакините се отчетоха с един единствен удар по посока на вратата, спасен без проблем от Бахтарлиев.

През втората част и малкото намеци за футбол бяха тотално туширани от балтии и провокации от страна на петричани. Топката бе в игра едва десетина минути, а през останалото време медицинските лица тичаха повече по терена от самите футболисти. За съжаление, грубостта стигна до там, че полузащитникът на зелените Шумантов получи тежка контузия – счупена ръка, след като бе буквално преобърнат във въздуха от състезател на петричани.

Въпреки антифутболната атмосфера зелените създадоха още три положения през второто полувреме. Тасев стреля опасно от фаул в средата на полувремето. Стойко и Илиев пък не успяха да се възползват от създало се меле в наказателното поле на Беласица, а в последната минута Попев с глава стреля в страни от вратата на Беласица.

В крайна сметка, след само 5 жълти картона за домакините и един за пиринци двата отбора разделиха по една точка. В следващия кръг благоевградчани домакинстват на един от основните си претенденти за промоция – Сливнишки Герой.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Спириев, Георгиев, Сандев, Башлиев, Шумантов, Илиев, Попев, Стойков, Благов и Златинов. През второто полувреме в игра влязоха още Тасев, Туджаров и Костов.