Съветниците в Благоевград отказаха да прегласуват решението за 17 милиона заем

07 октомври 2022 11:05   7 коментара   28718 прочита


Около 70 протестиращи събраха пред зала „22 септември“ в Благоевград и влязоха в пленарна зала на заседанието на ОбС днес. 

Искането им и това на 11 общински съветници е да се отмени решението за поемане на дълг от 17 млн. лв. за реновиране на парк Бачиново, взето на извънредната сесия през септември.

Общинските съветници не приеха искането да влезе в дневния ред на днешната сесия.

Сред недоволните граждани на сесията присъстваха и кандидат-депутатите от ПП – Методи Байкушев и Андрей Гюров; от ГЕРБ – Росица Димитрова; от ДБ – Василиса Павлова и още няколко политически ангажирани лица като Наталия Димитрова и  напусналия съветник Красимир Роячки.

 


Още за: ОбС   Благоевград   заем   Още от: Общество

Принтирай статия
7 коментара
07 Октомври 2022 11:41 | Хаха
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Жестоко
Хаха


07 Октомври 2022 12:03 | ...
Оценка:
8
 (
8
 гласа)

Което какво означава? Ще се тегли ли заем или е отменено решението с заповедта на областния управител?


07 Октомври 2022 12:22 | Шайката
Оценка:
12
 (
12
 гласа)

Заема си върви, нищо не се постигнало, народа си недоволства, а тия мошшенници ще се облагодетелстват.


07 Октомври 2022 12:49 | 4гняс
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

илю пак изака нещо, но не се разбра какво. Ще се тегли ли заем, няма ли? Нещо измрънка за евросредства...


07 Октомври 2022 13:24 | МАЛЕ МАЛЕ
Оценка:
8
 (
8
 гласа)

Ама погледнете ги тия хубавци и тия моми, и си отговорете, освен Доктора и 6-7 др. съветници, всички са от околните села и паланки. Какво им дреме на тях за Благоевград, нали са си хванали по една службичка и послушно вдигат ръчички. От такива не очаквайте нито срам нито съвест...


07 Октомври 2022 13:49 | нямат срам
Оценка:
15
 (
15
 гласа)

Нагли, нагли, нагли, нагли... до безобразие. Цялата благоевградска общественост, медии, експерти, икономисти, финансисти, депутати, общественици са категорично против този заем, но шепата продажни съветници ще направи и невъзможното той да се случи, за да се облагодетелстват. БЕЗПАРДОННИ БОКЛУЦИ!!


08 Октомври 2022 01:11 | Стефчо
Оценка:
6
 (
6
 гласа)

Е иначе няма "хонорари" после.... Целта е да се усвоят едни пари и да се раздадат на наши хора, а балъците..., пардон, жителите на града ще ги връщат.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар