След АМ "Струма" протестиращите блокираха и главен път Е 79

15 януари 2023 17:00   22 коментара   21070 прочита


След блокадата на АМ " Струма" днес около 16 часа, протестиращите заради Покровнишкия мост, се преместиха на главен път Е 79 при Полигона, край Благоевград . С развети знамена и скандирания жителите на 6-те села, свързани с Благоевград, чрез компрометирания от дъждовете и затворен вече 1 година мост, заявиха категорично ,че следващата неделя пак ще блокират важните пътни артерии.

Недоволството им, изразено с ефективни стачни действия, е заради бездействието на институциите и държавата и липсата на каквито и да е конкретни действия около строителството на нов мост. Припомняме, че стотици жители на селата повече от година обикалят с около 15 километра дневно, за да стигнат до работните си места в областния град. Напрежението ескалира и днес протестиращите ,както се видя ,са крайни в действията си . 

П. Попов 

 


Още за: протест   покровник   мост   Още от: Общество

Принтирай статия
22 коментара
15 Януари 2023 17:18 | ххх
Оценка:
-21
 (
23
 гласа)

Какво се ежите. В тези 6 села живеят, има няма 2500 човека. Колко по-важни неща има в този живот?


15 Януари 2023 17:21 | Гошко
Оценка:
18
 (
20
 гласа)

До горния.. докато има хора с твоето мислене, няма да се оправи нищо


15 Януари 2023 17:50 | Аврамова до Гошко
Оценка:
-15
 (
19
 гласа)

Ако си мислите, че вие тъпунгерите с жалките си протести ще промените системата сте се много объркали. Системата ще промени вас, не вие нея!


15 Януари 2023 18:09 | Александър
Оценка:
8
 (
8
 гласа)

доболничната ни психиатрична помощ е в окаяно състояние.


15 Януари 2023 18:20 | Дафинов
Оценка:
8
 (
8
 гласа)

Кмете дай да откраднем още някой лев от Пирин, че си заминаваме


15 Януари 2023 18:24 | до Дафинов
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Калъмбов го обрули доволно, вече няма какво да вземеш от клуб в който всичко е унищожено!


15 Януари 2023 18:25 | Гошко
Оценка:
8
 (
8
 гласа)

До Аврамова.. жал ми е за теб.. с мислене на овце, без да имаш желание да си кажеш мнението... по всяка вероятност и вкъщи си така..


15 Януари 2023 18:44 | до Гошо
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

Гошо не я мислете много на Аврамова


15 Януари 2023 18:47 | смехата
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

цирков артист зад ъгъла на кея


15 Януари 2023 19:53 | Обективен
Оценка:
6
 (
6
 гласа)

Онова умрело куче Бриндо лапна дръвото!!!


15 Януари 2023 20:04 | ……
Оценка:
-3
 (
7
 гласа)

И какво е лапнал дървото Бриндо? От кой? От Илко Стоянов ли? Бриндо е стар играч.


15 Януари 2023 20:16 | смехата
Оценка:
1
 (
3
 гласа)

Робите нямат право на глас, мнение и избор.


15 Януари 2023 20:30 | Надежда
Оценка:
10
 (
10
 гласа)

Хора не виждате ли, че протеста се организира за да покажем на Европа, че сме бедни и за да не харчим от кметството парите на данъкоплатците който отидоха в изграждането на водо преносната мрежа с минерална вода до хотел Езерец. Пари има, но те не са за хората от с. Покровник.


15 Януари 2023 20:33 | Аврамова
Оценка:
6
 (
8
 гласа)

Надежда е права, че парите са целенасочени само за да облагодетелстват хората от властта! За селяните права, свобода и пари няма и никога няма и да има, освен ако не са рода с човека на човека.


15 Януари 2023 20:49 | Обективен
Оценка:
9
 (
9
 гласа)

Бриндо е стара проститутка!!! Играч е само пред оня ръб Кавазов!!!


15 Януари 2023 21:52 | Бай Стоил
Оценка:
6
 (
8
 гласа)

Кмето е боклук!


15 Януари 2023 22:54 | Уау
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

Кмета с приближения Мазур на протест, къде е Аничка-баничка?


15 Януари 2023 23:16 | Жител
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

Селяни, водят ви за носа с тия разходки!
200 коли отиват на Симитли, 200 на бобошево!
В 16ч в неделя тръгват така, че 16 20 да са на кръговото на полигона и гасят двигателите и вдигат капаците!
И ЯМКС!
15ч тръгвате заедно.


15 Януари 2023 23:51 | От кметството
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

силата на кмета е в невежеството на гражданите стоящи до него


16 Януари 2023 01:02 | Крушата на дървото
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

душата на чингела комундела трепти раздирана от бели цръвяци в земята а щерката крещи за дяволския зов и кръката бащини да гушне и в гробищата да се тръшне..... амин


16 Януари 2023 04:02 | Коко
Оценка:
7
 (
7
 гласа)

Баси тъпата държава и гнусни копелета политици
Цел живот ни грабят идем на мирен протест пратят 300 -400 безформени и безмозъчни ченгета и им плащат от нашите данъци защо!?!? Ами изпратете 15-20 ченгела не 200 кому е нужно такова разточителство в най най най бедната държава в ЕС
Никой от присъстващите не иска конфронтация с гладко мозъчните униформени искат шибаният държавен апарат да работи да функционира както е нов всяка шибана държава само не и при нас


16 Януари 2023 07:48 | краси
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

бог дал, бог взел




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар