Обезвредиха невзривени боеприпаси, открити в хаджидимовското с. Петрелик

08 май 2026 06:37   6738 прочита


Специализиран екип от Сухопътните войски обезвреди невзривени бойни припаси, открити в област Благоевград 

Специалисти по обезвреждане на невзривени бойни припаси от Трето бригадно командване обезвредиха днес, 7 май, една британска ръчна отбранителна граната № 36М Mills и една ръчна граната тип „Бухалка“, обясняват от МО. 

Боеприпасите са открити в частен имот по време на ремонт в село Петрелик, община Хаджидимово, област Благоевград. Гранатите бяха унищожени в покрайнините на селото при спазване на мерките за безопасност. 

Ръководител на екипа е старши лейтенант Тодор Белчев, посочват от ведомството. 

Военнослужещите действаха по разпореждане на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и по заповед на командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков. 

В.Василев 


Още от: Общество

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар