Спортика (Благоевград) подгря за НСА с победа в Севлиево

16 април 2018 12:12   1 коментар   7088 прочита

Футболният отбор на Спортика Благоевград постигна важна победа при гостуването на Севлиево лейдис с 3:2, в мач от 16 кръг на женското първенство. Резултатът не отговоря напълно на показаното от двата отбора. Гостите от Благоевград, въпреки наличието на няколко невръстни момичета в състава, бяха по- добрия отбор и заслужено спечелиха победата. Силвия Джалева откри головата сметка в началото на първото полувреме, а малко по- късно Силвето асистира на Яна Йорданова за 2:0.

До почивката домакините върнаха едно попадение. През втората част двата отбора си размениха по едни гол. Първо севлиевки се добраха до равенство с голяма доза късмет, а в 75 минута Яна Йорданова вкара трети гол за Спортика, които се оказа решаващ за крайният изход от двубоя.

Двете голмайсторки за тима на Радослав Креснички се присъединиха към тима на път за Севлиево, след като ден преди това кацнаха в София, след участие с националния отбор на турнир в Литва. Въпреки, че нямаха достатъчно време за почивка, Яна и Силвия играха на 100% и имаха основен принос за победата.

В следващия кръг Спортика приема непобедения до момента НСА. Двубоят ще се играе на 21 април от 16. 00 часа, но допълнително ще бъде уточнен терена. След 14 мача Спортика заема третото място с актив от 29 точки, с една по- малко от втория ЛП Суперспорт, който има и мач по- малко.