Спортика обърна Севлиево в мач с три гола и пет жълти картона

23 септември 2018 20:17   1 коментар   6468 прочита

Отборът на Спортика Благоевград се върна на коловоза на победите, след като започна новият шампионат със загуба. След поражението от НСА с 1:4 преди седмица, в мач от втория кръг в първенството по футбол при дамите Спортика надигра като гост Севлиево лейдис с 2:1.

Мачът започна с натиск на благоевградчанки, които на три пъти бяха близо до откриването на резултата, но пропуски направиха Вени Дона Сърбинска и Яна Йорданова. Противно на логиката първи до гол стигнаха Севлиево, които поведоха с 1:0 във 32- та минута на мача. До почивката Спортика се върна в мача с гол на Яна Йорданова, която се възползва от грешка в защитата на домакините.

През второто полувреме мача стана още по- здрав, а реферът показа и пет жълти картона за груба игра. В 80- та минута при изпълнение на ъглов удар отново Яна Йорданова бе най- съобразителна и покачи на 2:1. При този резултат приключи и двубоя, а трите точки върнаха Спортика в първата половина на временното класиране в първенството при жените.