Секунда не стигна на санданчанина Йордан Янчев за първото място в плувния маратон "Галата-Варна"

06 август 2018 08:56   5894 прочита

Младата надежда на българското плуване в свободния стил на средните дистанции Йордан Янчев зае второ място в 78-то издание на плувния маратон "Галата Варна".

Една секунда раздели победителя в маратона руснака с български паспорт Арсений Бекетов и състезателя на клуб Сандански Йордан Янчев. 16-годишния плувец записа време 51, 25 минути, а победителят е с време 51, 24 минути.

За второто си място Янчев получи 700 лева от общия награден фонд, който бе 6800 лева. В надпреварата с дължина 4500 метра стартираха 310 участници, а финишираха 258.

През 2017 година друг санданчанин Венцислав Айдарски финишира първи на маратона, а днес неговият съгражданинин Йордан Янчев остана втори. Наградите на призьорите връчи министъра на младежта и спорта Красен Кралев.