Пирин вкара 4 на Созопол на стадиона в Благоевград

24 август 2020 00:09   11 коментара   11340 прочита

„Орлетата“, които допуснаха загуба с 0:2 в регионалното дерби със Септември (Симитли) през седмицата, надвиха отбора на Созопол с 4:1 на стадион „Христо Ботев“, в мач от 4-ия кръг на Втора лига.

Това бе втора домакинска победа със същия резултат за орлетата,след 4:1 срещу Янтра преди две седмици. На полувремето на мача децата от ДФК Хлапетата получиха купата за победител за спечеления по-рано през деня турнир „София къп“.

Конър Хендерсън даде аванс на „зелените“ още в 13-ата минута, но малко преди края на първата част Иван Колев с хубав ножичен изстрел изравни. Това се случи в 40-ата минута, а през втората част домакините излязоха готови на всичко, за да вземат победата, предаде pirinsport.com.

Преди този гол Колев пропусна сам срещу вратаря Петров.

Така в рамките на седем минути вкараха цели три попадения само за 7 минути и решиха мача в своя полза. Антон Карачанаков върна преднината в 47-ата минута, Красимир Станоев увеличи на 3:1 в 50-ата минута, а още четири по-късно Стилиян Николов довърши Созопол с четвърти гол.Ако има нещо притеснително -футболистите на Пирин си изкараха картони и при спечелен мач. А хубавото е,че доста хора дойдоха на стадиона и подкрепиха отбора. Безспорно най-аплодирания човек на стадиона бе четвъртият рефер Християна Гутева.
Вторият успех на Пирин изведе тима на трета позиция със седем точки. Гостите останаха на 15-то място с две точки.

Още за: Пирин   победа   Созопол   Още от: Спорт