Най-добрите биатлонисти мериха сили в база "Белмекен"

20 септември 2015 12:33   4729 прочита

На високопланинската база "Белмекен" от 14 до 16.09.2015г. се проведе Лятно Държавно Първенство по биатлон, където участваха и последните световни шампиони - Владимир Илиев и зимната световна шампионка - Екатерина Юрлова.

Първия състезателен ден в спринта - първите места при мъжете и жените заеха Владимир Илиев и Екатерина Юрлова. Ветерана в отбора на СК "Банско" - Михаил Клечоров се пребори за бронзовия медал с преднина от 7 сек. пред съотборника му Димитър Парталов.

При жените - Дафинка Коева спечели бронзов медал, а Даниела Кадева се класира на 6 - то място.

В преследването - Михаил Клечоров с 19 от 20 повалени мишени, завоюва сребърен медал, а Димитър Парталов зае 4-то място.

Следващата седмица предстои на най-малките биатлонисти участие в Държавно първенство в Троян, а в началото на м. октомври - участие на младите ни надежди в Държавно първенство с малокалибрено оръжие в Боровец.

Още за: база   първенство   биатлон   Още от: Спорт