Лили Костова и Верона не успяха да спрат лидера Ювентус

13 март 2018 10:19   4876 прочита

Родената в Петрич футболистка Лиляна Костова и нейните съотборнички от Верона се предадоха пред лидера шампиона на Серия А при жените Ювентус. Пред над 2000 зрители на клубния стадион на Верона, домакините отстъпиха пред Старата госпожа с 0:2. Костова игра на познатото силно ниво, но нямаше много шансове да се разпише.

В същото време гостенките вкараха по едни гол в двете полувремена и продължават да бъдат без загуба в шампионата. Всъщност това бе 15 победа в 15 мача за Ювентус, които са лидери с 45 точки и единствено Бреша има шанс да застраши лидерската позиция на отбора от Торино. След загубата пък Верона остава на осмо място с 15 точки, на две точки от зоната на плейофите за оставане в групата. В следващия кръг Верона гостува на четвъртия в класирането Аталанта.