По предложение на кмета М. Байкушев: Благоевград отваря училищните дворове и спортните площадки извън учебно време

26 юни 2026 13:29   9 коментара   1477 прочита


Общински съвет – Благоевград прие предложението на кмета Методи Байкушев да бъде осигурен свободен обществен достъп до дворовете и спортните площадки на общинските училища в извънучебно време.

Имотите, публична общинска собственост, в които се помещават училищата, ще бъдат предоставени безвъзмездно за управление на съответните учебни заведения.

Кметът Байкушев заяви, че така се осигурява възможност за повече свободни пространства за спорт и споделено време на хората от близките квартали и улици.

С решението имотите – публична общинска собственост, в които се помещават училищата, ще бъдат предоставени безвъзмездно за управление на съответните учебни заведения, както повеляват и законовите разпоредби.

Регламентирахме и ясни правила за ползването на публичната собственост в извънучебно време, поддръжката и мерките за опазването ѝ.

 Достъпът до училищните дворове и спортните площадки ще насърчи физическата активност, активния начин на живот и социализацията сред децата и младежите.

Ще създаде и условия те да спортуват и играят в по-безопасна среда, вместо да прескачат огради, да търсят алтернативи и други нерегламентирани места, с което рискът от инциденти и рисково поведение нараства, заяви на днешната сесия на ОБС кметът на Благоевград Методи Байкушев.

Решението на ОбС обхваща 16 училища на територията на община Благоевград: Второ основно училище „Димитър Благоев“, Трето основно училище „Димитър Талев“, Четвърто основно училище „Димчо Дебелянов“, Пето средно училище „Георги Измирлиев“, СУ „Иван Вазов“, Седмо средно училище „Кузман Шапкарев“, Осмо средно училище „Арсени Костенцев“, Девето основно училище „Пейо Крачолов Яворов“, Единадесето основно училище „Христо Ботев“, Езикова гимназия „Акад. Людмил Стоянов“, Природо-математическа гимназия „Акад. Сергей Корольов“, СУИЧЕ „Св. Климент Охридски“, Национална хуманитарна гимназия „Св. св. Кирил и Методий“ и Благоевградска професионална гимназия „Ичко Бойчев“.


Още от: Общество

Принтирай статия
9 коментара
26 Юни 2026 14:04 | Жоро
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Методи плочките пред НАП са на сол !
Счупени са, паянтави са хлъзгави са, също като ТЕБ .Обърни внимание мама му деебааа


26 Юни 2026 14:04 | Нека се спортува
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Да отворят и стадиона, спортния интернат има зали за баскетбол, волейбол, писта за лека атлетика, футбол нали са общински, нека всеки, който иска да спортува да ги ползва, байкушо може да даде пример и да пусне футболното игрище безплатно


26 Юни 2026 14:05 | Нека се спортува
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Да се ползва без пари хижата на Бодрост, нали Метката даде сумати гора безпари на Ризов


26 Юни 2026 14:06 | Сапунджи дере
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Байкушев ти знаеш ли, че училищните дворове се превръщат в кръчма и опасна зона


26 Юни 2026 14:08 | До горния
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Еми да .В кръчмата е скъпа пиячката .Със шишета алкохол излиза в пъти по евтинджак. И мочането ке е срещу ветАрО


26 Юни 2026 14:16 | Сиктир
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Кмете Дека ке мочат и серат посетителите на училищното двор бе шушляк


26 Юни 2026 14:30 | Стая 420
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Хубаво се отварят дворовете, ама кой ще чисти свинщината след посетителите?


26 Юни 2026 14:34 | Хектор
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Лято е, плаж няма .Ти в училището буташ децата. Къде са Златанов човека от РУО .
Къде е Шалявката нали я тури като заплатаджийка


26 Юни 2026 15:29 | комбайнер
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

Аз не знаех че тия дворове са били заключени досега.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар