Пет дни, две колела и едно огромно сърце: Благоевградчанинът Илиан Томанов прекоси България в името на детския живот

30 юни 2026 09:46   2 коментара   2254 прочита


Европейският шампион по таекуондо даде урок по човещина и доказа, че доброто няма граници

Има каузи, които не се измерват в километри, а в спасени усмивки.30-годишният благоевградчанин   Илиан Томанов, европейски шампион по таекуондо  доказа, че доброто няма граници, след като завърши успешно своето вдъхновяващо и емоционално благотворително предизвикателство.

Заедно със своя велосипед, той прекоси страната от Благоевград до Бургас – едно пътуване, изпълнено с пот, лишения, но и с непоколебима вяра. Вяра в това, че децата от Клиниката по детска клинична хематология и онкология към УМБАЛ „Царица Йоанна – ИСУЛ“ заслужават шанс за утрешния ден. 

За пет дни по българските пътища Илиан измина над 550 километра с колело, а за финал пребори умората с 20-километрово бягане под жаркото слънце. Зад всеки негов оборот на педалите стоеше мисълта за малките бойци в болничните легла. 

Неговият устрем бързо се превърна в национална вълна от съпричастност. Благодарение на стотици дарители с добри сърца, сумата от 5070 евро вече е събрана и ще отиде директно за нуждите на клиниката. По време на живото излъчване в платформата TikTok хиляди българи плакаха, радваха се и подкрепяха Илиан по пътя към голямата цел. 


„Подраних с подаръка за рождения ми ден! 5 дни, изпълнени с емоции, десетки запознанства и най-важното, събрани средства за благотворителност. Огромно благодаря на всички, които се включиха“, сподели развълнуваният шампион, чието най-голямо отличие този път не е медал, а върнатата надежда. 
Илиан Томанов, който в Благоевград  е познат като скромен спортист и човек, улавял два пъти Богоявленския кръст, написа нова страница в историята на българската солидарност. Той доказа, че когато сърцето води, няма твърде дълъг път или непосилно разстояние

П. Пенева 


Още от: Общество

Принтирай статия
2 коментара
30 Юни 2026 10:35 | енцо
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

заедно със стареца прибраха половината пари питайте сашо от бяла слатина той знае истината


30 Юни 2026 11:11 | ДОЕНЦО
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Защо направо не се написа Венцо пчела мръснаааа. зашо пишеш глупости не мога да разбера нащо момче легитимно си нпарави всичко




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар