Гоце Делчев се гордее! Дванадесетокластникът Петър Попов е в българския олимпийски отбор по физика (IPhO) през 2026 г.
30
юни
2026
07:08
620 прочита
620 прочитаПетър Попов от 12. клас на ПМГ Гоце Делчев е сред най - добрите български ученици по физика, които ще представят България на Международната олимпиада по физика (IPhO) през 2026 г.
Освен него другите, които попаднаха в националния отбор са Светослав Арабов (10. клас, МГ Варна), Йордан Петков (10. клас, Американски колеж в София), Александър Николов (12. клас, ПЧМГ), Мирослав Драганов (10. клас, ППМГ Бургас), съобщават от Сдружението на олимпийските отбори по природни науки.
Петимата олимпийци ще се състезават на най-престижното състезание по физика за годината, което ще се проведе от 4 до 12 юли 2026 г. в Букараманга, Колумбия
В.Василев

_243820.jpeg)

_243814.jpeg)




1
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.