Паралелно преброяване при почти 100%: ГЕРБ-СДС води пред ПП-ДБ

02 април 2023 23:28   7 коментара   10283 прочита


Данните на „Тренд” от паралелното преброяване при 96% изпълнение на извадката показват, че парламентът ще бъде с шест партии.

Разликата между коалициите ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ се увеличава. ГЕРБ-СДС печелят 26,3% от гласовете, а ПП-ДБ – 24,8 на сто, съобщава NOVA. Следващите партии, които вкарват свои депутати в Народното събрание, са „Възраждане” (13,8%), ДПС (13,4%), БСП (9,2%) и ИТН (4,4%).

Данни на социологическа агенция „Галъп” от паралелното преброяване при 90% изпълнение на извадката показват, че ГЕРБ-СДС печелят 25,7% от гласовете на предсрочния парламентарен вот, а коалицията ПП-ДБ (24,9%).

Третото място е за „Възраждане” (14,5%), следвани от ДПС (14,1%) и БСП (9,4%). Малко под 4-процентната бариера за влизане в парламента остава „Има такъв народ” – 3,9%. "Не подкрепям никого" в бюлетината са отбелязали 4,1% от отишлите до урните. Избирателната активност е 39,0%.


Още за: ГЕРБ   пп   избори   Още от: Общество

Принтирай статия
7 коментара
02 Април 2023 23:38 | Браво
Оценка:
-3
 (
15
 гласа)

Хмм, значи въпреки всичко, ГЕРБ пак бие удвоените сили на ПП и ДБ. Това е. Мрънкайте си, ревете си, тръшкайте се, ГЕРБ си е водеща политическа сила в България.


03 Април 2023 00:32 | Пешо
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

Е кметовете чий са ....


03 Април 2023 02:30 | Нани
Оценка:
-8
 (
8
 гласа)

Обичам ГЕРБ.


03 Април 2023 06:20 | Гара Дембеле
Оценка:
6
 (
6
 гласа)

Па ли толупа с бандата му бе да ги Ева и гомнарите не накрали се


03 Април 2023 08:56 | До браво
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Ти пък биеш всички по идиотизъм... Ненормални.


03 Април 2023 11:20 | учителката
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Значи ГЕРБ са търгували повече! Борисов, не те ли е срам??? А всички кметове ако се арестуват за 24 часа в съботния ден, резултатите ще бъдат други! Тъп народ!


03 Април 2023 12:05 | до учителката
Оценка:
0
 (
4
 гласа)

Вие верно сте проста, ама сте се намърдали в сферата, за съжаление. Не искаш ГЕРБ, защото ония нехранимайковци ти оправиха заплатата, ама не си задаваш въпроса, че взеха кредити за това, а сега държавата няма пари за вашите заплати и пенсии... И как ще ти се плаща в бъдеще, не знам... Егати и учителките...




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар