Над 600 мотористи откриха мотосезона в Петрич

18 април 2026 20:16   4 коментара   4340 прочита


Над 600 мотористи от страната и чужбина се включиха в откриването на мотосезона в Петрич, съобщи за БТА Владимир Стоянов, секретар на мотоклуб „Пророците“. Събитието събра любители на моторите, като, по думите му, интересът тази година е бил особено висок. Стоянов уточни, че датата на откриването не е фиксирана и се определя всяка година в зависимост от други събития в календара на мотообщността.

В традиционното шествие се включиха както членове на клуба, така и гости от различни региони на страната и българи, живеещи в чужбина, които също подкрепят дейността на организацията. По традиция при откриването и закриването на сезона мотористите правят почетна обиколка на Петрич, която преминава през основните улици на града и включва посещение на местността Рупите.

За първи път тази година откриването на мотосезона е съпроводено със състезание в дисциплината драг, което е проведено при спазване на всички изисквания за безопасност и с необходимите разрешителни. „Това е официално регламентирано състезание, организирано в обезопасена среда с всички нужни условия“, подчерта Стоянов.

Надпреварата е била на пистата край село Кърналово и представлява ускорение на разстояние от 402 метра със старт от място. Участниците са били разпределени в различни класове. Състезанието е било прекъснато около 15 минути след началото заради влошени метеорологични условия.

Въпреки това, интересът към новата проява е бил значителен. „Посещаемостта беше много добра. Имаше както млади хора, така и по-възрастни, които отделиха време, за да видят за какво става дума“, отбеляза Стоянов. Той допълни, че мотоклуб „Пророците“ функционира като сдружение с нестопанска цел, чиято основна идея е не само организирането на събития и създаването на общност, но и подпомагането на хора в нужда. „Всичко започва с желанието да се забавляваме, но когато има приходи от събитията, след покриване на разходите средствата се насочват към благотворителни каузи“, посочи още той заглавие


Още от: Общество

Принтирай статия
4 коментара
18 Април 2026 20:52 | ###
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Айдеееее..... донорчетата са готовииии.....


19 Април 2026 06:47 | 1923 BPFC
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Безавариен сезон, момчета ! И само Бела !


19 Април 2026 15:42 | Овци
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Ебати селяните


19 Април 2026 22:36 | Неделчо
Оценка:
3
 (
3
 гласа)

Позволете два въпроса: 1. От написаното не разбрах кой е автора. 2. Защо нищо не се пише за катастрофата само на петдесетина метра от събралите се мотористи за началото на мероприятието им. Под въпроси: Към 1. Защо автора на писанието се крие. Към 2. Защо за ПТП-то между мотора и такси също се крие.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар