Кметът Байкушев: В неделя ще запалим „Големият градски огън на прошки" в парк „Македония"

19 февруари 2026 20:43   26 коментара   6626 прочита


В неделя, за втора поредна година, ще запалим „Големият градски огън на прошки" в парк „Македония". Това съобщи кметът на Благоевград Методи Байкушев.

 Сирни заговезни е важен празник за всички български семейства, а огънят на Прошки е традиция, която помним от нашето детство и която е важно да предаваме на поколенията.

 Каня Ви да се обединим около топлината на прошката, защото само чрез нея можем да живеем в мир със себе си и другите. 

Програмата ще бъде изпълнена с музикални и танцови изпълнения, а събирането ни заедно ще предотврати паленето на огън на различни места и ще спомогне срещу замърсяването на въздуха и опасността от пожари.

Началото е от 17:00 часа. Вземете семействата и приятелите си и елате, добави кметът Байкушев.


Още от: Общество

Принтирай статия
26 коментара
19 Февруари 2026 20:48 | 123
Оценка:
9
 (
25
 гласа)

Никаква прошка за тебе! Излъга избирателите


19 Февруари 2026 20:53 | Беседката на джамията
Оценка:
5
 (
19
 гласа)

Метни се у огъня, метка. Кажи дали е горещ.


19 Февруари 2026 20:57 | Птица феникс
Оценка:
3
 (
17
 гласа)

Меткааа, Ората копата е езически ритуал за прогонване на демони, зли сили и гущери.
Странно, ти си цръквар а ще скачаш огинО.


19 Февруари 2026 21:03 | Стефан Борянов
Оценка:
5
 (
13
 гласа)

Ще има ли специални гости на събитието


19 Февруари 2026 21:12 | Запад
Оценка:
4
 (
16
 гласа)

Колко ще струва мероприятието на общинския бюджет?


19 Февруари 2026 21:18 | Факт
Оценка:
4
 (
20
 гласа)

Лъжата не се прощава, който лъже губи връзка с Бога ! И ще види ада е казал Петър Дънов... А ти излъга още в началото когато стана кмет . Огин да те изгори


19 Февруари 2026 21:47 | Избирател
Оценка:
11
 (
19
 гласа)

Идва лято, какво става с Аква парка?


19 Февруари 2026 22:00 | Запад
Оценка:
5
 (
17
 гласа)

На местото на Аква парка ке се построи малък жилищен комплекс от затворен тип, проекто вече е готов. Ке има и плувен басейн, ама само за живущите там. Останалите ке се баняме на баражо.


19 Февруари 2026 23:37 | караваната на Кончето
Оценка:
1
 (
11
 гласа)

„Големият градски огън на прошки" кой измисли тая тъпотия


20 Февруари 2026 00:03 | Йордан Мирчев
Оценка:
1
 (
15
 гласа)

изгори капут долен, сбъркан - Байкуш


20 Февруари 2026 00:07 | Еленово
Оценка:
4
 (
12
 гласа)

Па нали ти забрани да се горят у градо дръва… не може ли с климатик да измислим нещо?


20 Февруари 2026 00:38 | Лапад
Оценка:
5
 (
11
 гласа)

Верно ли ше се строи на плажо.


20 Февруари 2026 07:30 | Пижо
Оценка:
1
 (
13
 гласа)

Сега остава мартеници да пресукваш
Да те усукат у сокаците белким


20 Февруари 2026 09:25 | 123
Оценка:
2
 (
14
 гласа)

Непоносим си мама ти дееба и лекето дебаа


20 Февруари 2026 10:10 | Кмет лажльо
Оценка:
1
 (
13
 гласа)

Тоя смръдльо кимата пак ли ке се влачи по домашни дрехи?


20 Февруари 2026 10:48 | Make
Оценка:
4
 (
10
 гласа)

Палете гумите, диваци


20 Февруари 2026 10:57 | До 10:10
Оценка:
3
 (
9
 гласа)

Кимчев прави ремонт на къщата си в Ораново. Затова е дошъл с работно облекло и гуменяци


20 Февруари 2026 12:51 | Караваната
Оценка:
6
 (
12
 гласа)

Да му запалят гъзо


20 Февруари 2026 13:37 | Брей
Оценка:
0
 (
10
 гласа)

Какви прошки, какви огньове? Кога ще има ток за сградите над тенис кортовете на ЮЗУ? Трета година от акт 16 са без ток. Кога общината ще се събуди и ще реши проблема със земя и трафопост за ток? Може кога кмета е бил дете и ток да са нямали и на газови лампи да са били, та това му е виждането за развитие на града? Колко още години ще сме без ток и как точно ще има развитие в този град, като дори осигуряването на ток е проблемно? Хората правят центрове за данни, развиват AI, а в тази община ток нямат. Работата им е само да се пишат, че са номинирани в измислени награди и да организират измислени събития!


20 Февруари 2026 14:56 | Македонец
Оценка:
2
 (
8
 гласа)

Огин да те изгори


20 Февруари 2026 14:57 | Нормален
Оценка:
3
 (
11
 гласа)

За теб изрод недоразвит - прошка няма. Ти не спирал да лъжеш и не си се извинил нито един път за лъжите, клеветите и празните думи. Съсипа Благоевград!


20 Февруари 2026 15:03 | ДС
Оценка:
-1
 (
5
 гласа)

Що не скочиш в него? Би било яко!


20 Февруари 2026 16:14 | Баклуш
Оценка:
2
 (
8
 гласа)

Да не дава Господ на никого такъв кмет и по-бързо да ни отърве от кметуването му, да го харесат за друг пост - я дупетат, я нещо друго, но да не ни е в града, защото такова управление се вижда веднъж на хилядолетие!


20 Февруари 2026 20:30 | Байката
Оценка:
-3
 (
3
 гласа)

Лама байкушев, ето защо и ти ходиш на Бодрост и много ти харесва. Дали и там няма някоя секта като на Петрохан


21 Февруари 2026 07:14 | Само питам
Оценка:
0
 (
4
 гласа)

Малката Кимба ке прескача ли огиньо с мръсните маратонки?


21 Февруари 2026 12:02 | Ким Чев Ун
Оценка:
0
 (
2
 гласа)

Аз нема да прескачам оти ке съм при Скиф. Тоя огин е за плебеите, затова е и извън градо.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар