Мирослав Керанджиев със златен успех в ендуро шампионата

22 юни 2026 22:28   343 прочита


 

Мирослав Керанджиев, състезател на клуб „Мото дружина – Банско“, донесе нов повод за гордост на Банско, след като спечели първо място в клас Junior Standard в петия кръг от Българския екстремен ендуро шампионат – EnduroX Alba-Damascena 2026, проведен на 20 и 21 юни. 

След силно представяне в двете дисциплини – навигация и ендурокрос, младият състезател заслужено се изкачи на най-високото стъпало на почетната стълбичка, записвайки най-значимото постижение за отбора на състезанието. 

Отлично представяне за клуба в категория „Експерт“ записаха Иван Керанджиев, който завърши на седмо място в крайното класиране, и Георги Весков, заел десетата позиция. В категория „Джуниър“ Борис Любенов също се нареди сред най-добрите, завършвайки в челната петица. 

В престижната надпревара от клуб „Мото дружина – Банско“ се включиха още Иван Чакъров, Мартин Любенов, Виктория Петкова, Александър Весков, Иван Христов и Александър Пиришанчин, които също се представиха успешно в своите категории и достойно защитиха името на Банско. 

Успехите на състезателите са доказателство за развитието на моторните спортове в Банско и за отдадеността, с която спортистите преследват своите цели. 


Още от: Общество

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар