88 шахматисти от четири държави мериха сили на Втория ШАХ ФЕСТ СИМИТЛИ

04 септември 2023 11:06   2580 прочита

,

Купата спечели Огнян Стойчев от София, най-малкият участник е 6-годишният Пламен Димитрачков от Дупница

При перфектна организация премина Вториат турнир на шахматистите под патронажа на кмета на община Симитли Апостол Апостолов и със съдействието на шахматен клуб „Капабланка 97“ на 2 септември в парк-хотел „Алпийска градина“.

88 шахматисти от България, Гърция, Северна Македония и Бангладеш взеха участие във Втория шах фест, от които 22 деца. Най-малкият участник в шах-феста беше 6-годишният  Пламен Димитричков от Дупница,  в турнира взе участие и FM (фиде майсторът) от Благоевград Владимир Вачев. Община Симитли беше достойно представена от учителя в СОУ “Св.Св. Кирил и Методий“ – село Крупник – Кирил Николов.

Турнирът протече в 9 кръга по швейцарска система. Класирането беше според набраните точки. В случай на равенство бяха прилагани  допълнителни показатели: Бухолц Медиана, Бухолц, брой победи и ниво на постижение.  Контролът за времето на една игра бе от 10 минути плюс 5 секунди. Главен съдия на шах феста беше Георги Бедников с категория за международен съдия по шах мат.

Първо място спечели Огнян Стойчев от София; второ място -  Петър Савов от Дупница и трето място - Първан Аспарухов от Перник.

ШАХ ФЕСТ - СИМИТЛИ се организира като част от съпровождащите събития, посветени на празника на гр. Симитли.