Уникално! Всички 12 баскетболисти на Академик-Благоевград се разписаха при победата в Русе

20 януари 2014 10:09   5 коментара   7462 прочита

Академик Благоевград записа нова категорична победа в мъжката А група. Тимът на ЮЗУ "Неофит Рилски" бе гост на Дунав 2007 в Русе и спечели с категоричното 83-51. Така благоевградчани си направиха добра тренировка за дербито с пловдивския Академик следващата седмица, като са зад съперника с баланс 6-3. Русенци пък играят с Чавдар Троян след седем дни, а за момента са с актив 1-8. Двубоят на практика се реши в първата част, която бе категорично в полза на гостите. До четвъртата й минута нищо не предвещаваше това, тъй като резултатът бе 6-5 за домакините. До края на частта обаче Академик направи серия от 19-0 и в оставащото време нямаше проблеми. С по 12 точки най-резултатни за победителите станаха Кирил Кирилов, Никола Трайков и Милен Захариев. Всички състезатели на тима взеха участие в мача и успяха да отбележат. По една тройка вкараха Иван Мирчев и Георги Кръстев, с което оформиха бройката на 12 състезатели с точки в мача срещу Дунав.