ОФК Пирин запази мястото си в елита

21 май 2016 00:27   3 коментара   11505 прочита

ОФК Пирин Благоевград категорично доказа, че заслужава да играе в елита и през следващия сезон. Орлетата победиха в Монтана с 0:1 директния си съперник за бараж с втория от Б група. Генов бе автор на победното попадение в 70-та минута.

Пиринци започнаха мача по-активно и още в първата секунда заиграха офанзивно. Дяков стреля опасно, а в добавката Тошев се размина. Първите 15 минути бяха проведени изцяло в половината на домакините, но припряност в действията не доведе до по-опасни положения за гол. Постепенно темпото спадна и двата отбора се вкопчиха в здрава битка в средата на терена.

През втората част домакините заиграха малко по-агресивно, но отборната игра на пиринци ги затрудняваше максимално.

Усилията и раздаването на орлетата бе увенчано от Даниел Генов в 70-та минута, когато крилото на Пирин елиминира Георгиев и с прекрасен удар материализира за 0:1.

Във финалния натиск домакините стигнаха до няколко мелета е пеналтерията на зелените, като в 83 мин. гредата помогна на Костов след удар на Георгиев.

Така Пирин няма да играе бараж и си подсигури участие в А група и през следващия сезон, един преди края на сезона. Орлетата домакинстват на Локомотив Пловдив на 28.05 от 17:00.

Още за: ОФК Пирин   победа   ФК Монтана   Още от: Спорт