Бивши футболисти на Пирин бележат за Монтана

21 септември 2013 19:30   3 коментара   15733 прочита

Отборът на Монтана започва да излиза от кризата, която го бе налегнала в началото на сезона. Тимът на Атанас Джамбазки се наложи с 3:1 над Академик Свищов в двубой от 8-ия кръг на "Б" група. Монтана излезе напред в резултата още в 7-ата минута. Миро Антонов изведе Методиев, който центрира в наказателното, където Венци Иванов майсторски с глава откри резултата. В 39-ата минута бе отсъден опасен пряк свободен удар за Монтана, след като Пламен Ангелов игра с ръка на границата на наказателното поле. Йордан Тодоров застана зад топката и майсторски я прати в мрежата на "студентите" - 2:0.

В началото на втората част гостите върнаха едно попадение. Кристиян Тафраджийски беше оставен непокрит на задната греда при едно центриране и с глава се разписа за 2:1. Минута по-късно Монтана отново стигна до гол. Йордан Тодоров центрира от корнер и бившето орле Иван Михов с глава вкара за 3:1.

Точка на спора бе сложена в 84-ата минута. Бившият футболист на Беласица, Пирин и Банско Благой Наков вкара за 4:1 след хубав самостоятелен пробив.

Монтана събира 10 точки и вече е на 4-о място във временното класиране. С гол на Сергей Георгиев Банско победи Ботев Гълъбово с 1:0. В основата на попадението бе Павел Петков, който пропусна след почивката да удвои преднината на домакините. Без напусналия в средата на седмицата старши треньор Иван Стойчев Пирин Разлог катастрофира в Хасково. Разложани паднаха с 0:3 и слязоха в таблицата с три места по- надолу. Победата задържа Хасково на първото място с актив от 18 точки. Точка по- малко има Марек, който победи Витоша Бистрица с 1:01 след гол на Александър Манолов в 75.