Баскетболният отбор на ЮЗУ ще представя България на европейското студентско първенство по баскетбол 3x3

20 юни 2013 17:19   5 коментара   18942 прочита

Студентският шампион на България по баскетбол 3x3 отборът на ЮЗУ Неофит Рилски ще участва на Европейско студентско първенство в Ротердам Холандия. Тимът ще бъде воден от Николай Хаджиев, а в отбор са състезателите на БК Академик Иван Мирчев и Антонио Илиев. Останалите двама, които ще пътуват за Холандия са Костадин Костов и Георги Станков. Отборът започва подготовка на 1 август и ще лети за Ротердам на 15 същия месец. Тимът на ЮЗУ Неофит Рилски спечели първо място на второто държавно студентско първенство по Баскетбол 3х3.

В драматичен финал благоевградските студенти надиграха съперниците от Технически университет София с 15:14. С наказателен удар изпълнен от Иван Мирчев, отборът на ЮЗУ "Н. Рилски" спечели 15-та точка и така вдигна купата за 2013 г. На шампионатът в Холандия ще участват най- добрите студентски тимове на стария континент.