Започва укрепването на срутището по пътя към Бачиново

15 юни 2026 15:09   1 коментар   1257 прочита


 

Започва укрепването на срутището по пътя за местността Бачиново, село Бистрица и местността Картала. Дейностите на терен ще стартират утре (16 юни), като във връзка с изпълнението им в района ще бъде въведена временна организация на движението. Едната пътна лента ще бъде затворена, а преминаването на моторните превозни средства в свободната лента ще се регулира със светофарна уредба. 
Укрепването ще се извършва от ДЗЗД „БЛГ - 2021“, като срокът за изпълнение на строително-монтажните работи е 90 дни. Поради работата на тежка строителна техника в периметъра на обекта, водачите трябва да се движат с повишено внимание и да спазват въведената временна организация на движението. 
Срутището се активира през 2021 година и създава риск за безопасността на движението по един от най-използваните пътища към Бачиново, Бистрица и Картала. Проектът предвижда изграждане на високоякостна укрепителна система за стабилизиране на откоса, монтаж на укрепителни мрежи и анкери, поставяне на гъвкави уловителни прегради за задържане на скални маси, както и съпътстващи дейности по обезопасяване на терена. 
Строително-монтажните работи се финансират със средства от държавния бюджет и са насочени към трайното укрепване на компрометирания участък и гарантиране безопасността на пътуващите по пътя. 


Още от: Общество

Принтирай статия
1 коментар
15 Юни 2026 15:56 | Хаха
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Евала кметче, само там още нямаше задръствания… ще ни откажеш и от Бачиново вече




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар