Банско и Спартак (Варна) не успяха да се победят

17 септември 2012 10:16   3 коментара   8012 прочита

Отборът на Банско бе на крачка да победи лидера в класирането на "Б" група Спартак (Варна). Мачът от 4-ия кръг на Западната „Б” група завърши при резултат 0:0. Въпреки, че от вчера вали дъжд, теренът в Банско издържа.

Първите две положения бяха за гостите от Варна. В 8-ата минута Диан Кателиев засече с глава центриране на Венцислав Маринов, но топката мина на сантиметри от дясната греда. Две минути по-късно след рейд на Беадир Беадиров, Диан Кателиев се подхлъзна в решителния момент.

Калоян Стоянов отправи първия удар за домакините в 18-ата минута, вратарят Генко Славов изпусна мократа топка, но Благой Наков не успя да направи добавка. Стражът на Спартак (Варна) се намеси убедително при последвалите опасни удари на Петър Тончев и Калоян Стоянов в 23-ата и 28-ата минути.

Вратарят на Банско Веселин Ганев показа рефлекс три минути преди края на полувреме, когато отрази удар на Беадиров.

Пет минути след почивката Благой Наков стреля опасно отдалече, но ударът мина над вратата, а минути по-късно Калоян Стоянов бе изпуснат, който отблизо стреля във външната страна на мрежата.

Резервата на Спартак(Вн) Милен Цирков изпусна две голови положения, малко след като се появи на терена. Най-чистото положение за Банско изпусна Николай Иванов, когато след него удар топката се разходи малко пред голлинията преди защитник на Спартак (Варна) да я изчисти.

Така двата отбора не успяха да си вкарат гол и срещата завърши при нулево реми. За отбора на Банско, който е без загуба в първенството, това е второ поредно домакинско равенство.

В предишния кръг момчетата на Йордан Самоковлийски направи 2:2 с Нефтохимик (Бургас). За гостите от Варна това бяха първи загубени точки след три поредни победи. Въпреки това Спартак (Варна) остава лидер в класирането с 10 точки, отборът на Банско има 6 точки и заема 7-ото място в подреждането.

Банско: Веселин Ганев, Йордан Лечов, Юлиян Попев, Костадин Слаев, Иван Топузов, Благой Наков, Руслан Иванов, Венцислав Бенгюзов, Любослав Войнов, Петър Тончев, Калоян Стоянов

Спартак (Варна): Генко Славов, Стоян Георгиев, Мартин Димов, Боян Илиев, Венцислав Маринов, Васко Боев, Ерхан Мехмед, Беадир Беадиров, Диан Кателиев, Янаки Смирнов, Георги Станчев

източник: novsport.com