ГДБОП разби наркооранжерия край София

07 май 2026 16:17   2972 прочита


ГДБОП разкри наркооранжерия в промишлени постройки под наем
Двама са задържани при спецоперацията край София

Служители на ГДБОП проведоха спецоперация за пресичане дейността на организирана престъпна група, занимаваща се с производство и разпространение на наркотични вещества – престъпления по чл. 321 и чл. 354 НК.

Полицейските действия са предприети по неотложност на 29 април 2026 г. на територията на София.

Двама мъже – на 68 г. и на 34 г. – са задържани на място в една от постройките в момент на полагане на грижи за растенията.

В хода на действията по разследването са установени две помещения, оборудвани като оранжерии от затворен тип за производство на марихуана.

Иззети са:

  • над 400 саксии с растения от рода на конопа
  • високотехнологични инсталации за отглеждане
  • електронни везни
  • машини за вакуумиране и рязане на растения
  • цигари марихуана
  • около 2000 евро

Установено е, че сградите, намиращи се на територията на ТЕЦ-София, са частна собственост и са наети от задържаните лица.

Разпитани са свидетели.
Образувано е досъдебно производство.
Материалите са докладвани на Софийската градска прокуратура.


Още от: Синя лампа

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар