Задържаха пияни и дрогирани шофьори в Пиринско

13 юни 2022 11:09   2 коментара   6773 прочита


От полицейски служители на ОДМВР-Благоевград са установени двама водачи, шофиращи след употреба на наркотик.  

Около 22:44 часа на 11.06.2022 г. по път II-19 в района на разклона за с. Мосомище, след като е употребил на наркотик, 30-годишен от с. Мосомище е управлявал лек автомобил „Сеат“, а в обедните часове на 12.06.2022 г. по бул. „П. Яворов“ в гр. Благоевград под въздействие на наркотично вещество, 29-годишен от града е управлявал лек автомобил „Фолксваген Голф“.

Лицата са задържани със заповед за задържане до 24 часа. 

На 11.06.2022 г. около 22:38 часа по ул. „Митрополит Борис“ в гр. Благоевград, 41-годишен от града е управлявал лек автомобил „Мерцедес“ с наличие на 1,65 промила алкохол в издишания въздух.

На 12.06.2022 г. около 23:15 часа по ул. „Найден Геров“ в гр. Банско, 31-годишен от с. Баня, общ. Разлог е управлявал лек автомобил „Ауди“ с наличие на 1,92 промила алкохол в издишания въздух.


Още за: дрога   арест   кола   Още от: Общество

Принтирай статия
2 коментара
13 Юни 2022 14:44 | Чиро
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

Ами да, така трябва. Но липсват последващи правилни действия, което обезсмисля акциите и дори в някои случаи са опасни. Което естествено не е проблем само на полицията. Но проблем на полицията е, че има дилъри, които ги знае почти целия град, но тях никой не ги закача. Така с тези несретници просто се отчита дейност. Що е то. Некадърност, мързел или корупция. Примери за корупция не липсват. Добре е в милицията да се работи с нормално организирани конкурси и подобри, а не с връзки. Действията или без действията на полицията убива хора.


13 Юни 2022 14:52 | Нина дудука
Оценка:
1
 (
1
 гласа)

Тъпия закон не прави разлика между Употребил и Под Въздействието... защото някой може да е употребил преди 1 седмица и пак да му вземат книжката. В другите страни не е така...




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар