Въвеждането на новата такса смет може да се отложи до края на 2026 година, общините не са готови

20 ноември 2025 11:11   4 коментара   10346 прочита


"Въвеждането на новата такса смет може да се отложи до края на 2026 година. Това е заложено и в бюджета", обяви министърът на екологията Манол Генов преди минути, предава Марица  

Той пристигна в Бенковски за представянето на пилотен проект за четвъртично пречистване на отпадъчните води от пречиствателната станция. 

Държавата няма възможност да подпомогне общините за закупуването на нови съдове за смет, но ще ги подпомогне в разделното сметосъбиране, в изграждането на площадки за отделно събиране на отпадъци и др. 

Въвеждането на новата такса смет, която ще се изчислява на принципа "замърсителят плаща", трябва да влезе в сила от 1 януари догодина. Голяма част от общините обаче, не са готови в преизчисляването ѝ и затова поискаха отсрочка. 

 


Още от: Общество

Принтирай статия
4 коментара
20 Ноември 2025 12:16 | Благоевград
Оценка:
14
 (
14
 гласа)

Това означава да не попълваме декларации за данък смет.


20 Ноември 2025 16:10 | Само питам...
Оценка:
7
 (
7
 гласа)

Бай Куша тогава за чий уй събира лизачи да обяснява чий са го дървили чиновниците му?


20 Ноември 2025 21:18 | Якоруда е с Румен Радев
Оценка:
0
 (
4
 гласа)

Затвор за Пеевски и Ревански и Вакльов и Марио Асьов и Бойко Борисов.


21 Ноември 2025 02:12 | М.Б.
Оценка:
2
 (
2
 гласа)

Язък




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар