В аванс: миряни се събраха в параклиса „Св. Георги“ край Крупник

04 май 2026 09:55   2041 прочита


В навечерието на празника на Св. Георги десетки миряни се събраха в красивия параклис „Св. Георги“ в местността „Дрене“ край село Крупник, за да отправят своите молитви за здраве и благословение.С вяра в сърцата, хората запалиха свещ, преклониха се пред светеца и споделиха празничния ден заедно. Отец Бисер и отец Величко отслужиха водосвет за здраве и благословиха приготвената храна, както и всички присъстващи.

Сред гостите на събитието бяха кметът на община Симитли Апостол Апостолов, народният представител Стефан Апостолов и кметът на село Крупник Александър Равначки.

Денят премина в дух на вяра, традиции и споделена надежда, напомняйки ни за силата на българските корени и общността.

 

 

 


Още от: Общество

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар