По снежните писти днес! Първото по рода си SkySnow в Банско

02 април 2022 08:35   1 коментар   6286 прочита


 По снежните писти над Банско днес ще бягат участниците в първото състезание по SkySnow у нас. 
SkySnow е най-новата и най-атрактивна дисциплина в семейството на Skyrunning. Провежда се във високата част на планините и в изцяло зимни условия. 
Pirin SkySnow е първото по рода си подобно състезание в България. Национален парк „Пирин“ не случайно е избран за този старт. На същото място, през лятото в сърцето на резерват „Юлен“ се провежда най-голямото планинско състезание в България – „Пирин Ултра“, което събира състезатели и публика от цял свят. Хората, които не практикуват зимни спортове определено имат нужда да видят красотите на Пирин в бяло. Каква по-добра възможност от това? 

Състезанието ще се проведе на 02. 04. 22 в гр. Банско, със старт/финална арена – м-ст Бъндеришка поляна. Старта на събитието ще е в 17:00ч. Трасето ще преминава изцяло по/покрай пистите над гр. Банско. и е с дължина 15км/1350м положителна денивелация. 

 
Участниците са задължени да имат: бегачески котки; заредено осветително тяло (челник); мобилно устройство; топли, зашитни дрехи; фолио. Събитието се организира от XCoClub. 

П.Попов 


Още от: Общество

Принтирай статия
1 коментар
03 Април 2022 10:01 | Студент
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Тихомир Василев (penthouse Bansko) дилър на непълнолетни и сводник




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар