Обвиниха 16 годишен за стрелба по градски автобус в Перник

12 май 2026 06:36   1383 прочита


Непълнолетен е привлечен в качеството на обвиняем по дело за стрелба срещу автобус от градския транспорт 

С постановление от 11. 05. 2026 г. в качеството на обвиняем по досъдебно производство за хулиганство, което по своето съдържание се отличава с изключителна дързост, е привлечен 16-годишният С. С. 

По делото са събрани достатъчно доказателства за виновността на лицето. 

Установено е, че на 08. 05. 2026 г. в кв. „Изток“ в гр. Перник, в близост до търговски обект, непълнолетният С. С. е произвел множество изстрели с въздушен пистолет, по автобус № 20 от градския транспорт. 

По време на инцидента в превозното средство са се намирали трима пътници, както и водачът на моторното превозно средство и кондуктор. Няма пострадали лица при инцидента, но с действията си извършителят е създал реална опасност за здравето на гражданите, както и е нарушил грубо обществения ред. 

В резултат на престъпното деяние са били счупени три броя странични стъкла на автобуса. 

 Спрямо обвиняемия е взета мярка за неотклонение „Надзор на инспектор при детска педагогическа стая“ към 02 РУ – Перник. 

Делото продължава под надзора на Районна прокуратура – Перник. 

0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар