Жилищен блок в Перник пламна за втори път

04 май 2026 10:01   1393 прочита


Рано в понеделник сутрин в жилищен блок в пернишкия квартал "Изток" е възникнал пожар. Огънят е започнал в апартамент на улица "Благой Гебрев", на шестия етаж, малко преди 7:00 часа. 

На мястото бързо са пристигнали три екипа на пожарната, както и линейка и полицейски служители.

Част от живеещите в блока са излезли навън пред сградата. Все още няма официална информация за пострадали. 

Около 7:40 часа е изпратена и втора линейка. Над сградата се е издигал гъст дим.

Огънят е бил потушен за около един час, предаде БГНЕС.

През 2020 г. в същия блок също е имало пожар, при който е имало пострадали и са били нанесени сериозни материални щети.


Още от: Общество

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар