Гордост за община Симитли: Златен медал и още отличия от националния шампионат по сумо

26 април 2026 14:10   2849 прочита


 София се проведе Републиканско първенство по сумо, което събра близо 560 участници от цялата страна и се превърна в истински празник на силата, духа и традицията.

Сред най-ярките имена на първенството блесна състезателят от село Полена, община Симитли – Иван Благоев. Той демонстрира изключителна класа и непоколебим характер, завоювайки златен медал в категория до 100 кг. Успехите му обаче не спряха дотук – в абсолютната категория Благоев показа завидна техника и силна воля, достигайки до престижното второ място.

Силното представяне на община Симитли продължи и в друга категория, където Адриян Айков, млад и успешен състезател от Симитли също се нареди сред най-добрите, завоювайки трето място в категория до 92 кг.

Тазгодишното първенство се отличи и с една впечатляваща новост – за първи път в България беше изградено традиционно глинено дохьо, което придаде автентична атмосфера на състезанието и доближи участници и публика до духа на японската сумо култура.

Пожелаваме на състезателите здраве, още по-силен дух и много бъдещи успехи на националната и международната сцена! Нека продължават да прославят своя край и да вдъхновяват младите спортисти със своята отдаденост и упоритост.

 


Още от: Общество

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар