Борисов: Ротация на премиер няма да има, "Промяната" иска да управлява еднолично

23 юни 2023 09:47   4 коментара   5996 прочита


От ГЕРБ са категорични в позицията си по спора за управител на БНБ

"Нали никой от вас не се съмнява, че ротация (на премиера - бел. ред.) няма да има", заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента, коментирайки покачващото се напрежение между ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС.

"С никого не си пиша sms-и, не виждам кого да стоплям. Вчера за пръв път се запознах с Лена Бориславова и разбрах истинските им намерения - да управляват държавата еднолично. Както парламента, както законодателната власт, регулаторните органи...", обясни Борисов, пише Bulgaria on air.

ГЕРБ и "Продължаваме промяната" се скараха и за избора на нов гуверньор на Българската народна банка.

"Предложението ми и това на ГЕРБ е сегашният управител Димитър Радев да остане. Те имат други предложения, ние няма да ги подкрепим. Радев дойде от Вашингтон, доказан експерт, работил е за еврото и Еврозоната", каза по темата лидерът на ГЕРБ.

"Нямам никакво основание да говоря от името на правителството, мога да говоря само от името на парламентарната си група. Целият демократичен свят помага на Украйна, който с каквото може", каза още Борисов и попита по какъв начин тласкат страната ни към война, коментирайки думите на президента Радев от днес, че курсът на новото правителство е да тласка България все по-близо към война. 


Още за: промяната   ГЕРБ   Още от: Общество

Принтирай статия
4 коментара
23 Юни 2023 10:09 | Еленово
Оценка:
5
 (
11
 гласа)

А добро утро пичага! Тия измамници и почитатели на Украйна народа не ги иска. Ама вие нали за правителство питахте САЩ не българския народ


23 Юни 2023 11:10 | Грамадчанин
Оценка:
4
 (
4
 гласа)

ПП са пълни аджамии, БоБо ще си ги врътка на караминьол, ама лаком г.. з, кръв с. ре! Искахте власт, искахте "сглобка", давайте да ви видим. Чудно дабълите в носа ли си бъркат или на Ицо помагат, че при него дал господ терен.


23 Юни 2023 15:48 | Калоян
Оценка:
3
 (
5
 гласа)

Боко от Банкя скоро в зандана.


25 Юни 2023 19:34 | Боби
Оценка:
0
 (
0
 гласа)

Аз пък мисля, че Герб управлява. Я вижте Наглите каки например в общината.




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар