Новата статуя на Лионел Меси стана обект на подигравки заради детайл за 18+: „Който и да е одобрил това, е таен фен на Роналдо“ 

01 юли 2026 23:10   588 прочита


Най-новата почит към футболната легенда Лионел Меси в Аржентина бързо стана обект на подигравки в социалните мрежи. 26-метрова статуя беше издигната в Патагония, но феновете веднага забелязаха проблемен детайл в дизайна ѝ. 

Статуята изобразява Меси с фланелка на националния отбор на Аржентина, коленичил над трофея от Световното първенство, който е поставен точно между краката му. Художникът Алдо Беросия каза, че първоначалната идея е била Меси да държи трофея в ръка, но той е бил преместен от съображения за сигурност. 

Подигравките не спират. 
Феновете обаче веднага забелязаха, че новата позиция не е идеална. „ : „О, Боже... Каква бъркотия,. какво се издига между краката му, чак пък толкова...“ Недостигът на къси панталони допълнително предизвика реакции: „Защо няма къси панталони? Трябва ли да се види задния му двор, “ Някои се пошегуваха и с конкуренцията: „Който и да е одобрил това, е таен фен на Роналдо“, намеквайки за Кристиано Роналдо. 


Художникът каза, че фокусът е върху лицето на Меси. „Цялото внимание на публиката ще бъде върху лицето. Ако не се получи добре, всичко, което съм направил, ще бъде напразно“, каза Беросия. 

Тъй като обикновено прави статуи на динозаври и Исус Христос, той бил решен да се увери, че всеки детайл от лицето на Меси е верен на оригинала. Той дори променил очите на статуята няколко пъти, защото съпругата му намекнала, че нещо не е наред. „Хората винаги имат собствено мнение, но Меси си е Меси“, добави той. 


Още от: Любопитно

Принтирай статия
0 коментара


Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар