Успехи за Банско и в кикбокса

05 юни 2023 12:08   1 коментар   5894 прочита

През уикенда в София се проведе Държавното първенство по кикбокс в дисциплините „лайт контакт” и „кик лайт контакт”. В състезанието участваха и спортисти от Таекуон-до клуб „Хоук-Банско”. Те спечелиха общо шест медала - четири златни и два сребърни. Начело на медалистите е Катрин Гемкова, която ден по-рано спечели злато в турнира по таекуон-до София Оупън 2023.

Катрин Гемкова и съотборниците и́ Мартин Димитров и Стилян Бояджиев взеха участие и в двете дисциплини в кикбокса. Катрин е на първо място при жените до 70 кг в двете дисциплини. Мартин Димитров е първи при юноши старша възраст до 85 кг в двете дисциплини, Стилиян Бояджиев със сребърни медали при юноши старша възраст до 84 кг в двете дисциплини.

Другите състезатели на Таекуон-до клуб „Хоук-Банско” - Мария и Боян Стипцов, се представиха добре и направиха заявка за по-високо класиране в следващите състезания.

Още за: Банско   кикбокс   Още от: Спорт