Уникален гол на Димитър Бербатов донесе трите точки на Фулъм

23 февруари 2013 17:00   2 коментара   8603 прочита

Голмайсторът на Фулъм Димитър Бербатов донесе победата на своя отбор с 1:0 в двубоя със Стоук Сити, след като отбеляза зрелищен гол в добавеното време на първото полувреме на "Крейвън Котидж". Българинът, който днес изигра своя мач номер 200 в Премиър лийг, засече от въздуха една изчистена от Шоукрос топка и със страхотен шут с външен фалц не остави никакъв шанс на Асмир Бегович, отбелязвайки деветия си шампионатен гол от началото на сезона и общо 84-и във Висшата лига. Важен принос за победата на Фулъм имаше и стражът Марк Шварцер, който през второто полувреме спаси дузпа, съхранявайки аванса на лондончани.

Българинът започна като титуляр и бе заменен едва в продължението на редовното време, за да получи аплодисментите на феновете. Партньор на Берба в атака бе Брайън Руис. Титулярният десен бек на Фулъм Саша Рийтер се завърна в стартовия състав, след като се възстанови от контузия, а Станислав Манолев, който бе титуляр срещу Норич, изненадващо не попадна в групата за днешния двубой.

С успеха Фулъм се изкачи на 11-о място с актив от 32 точки, докато Стоук Сити е точно над "котиджърс" в класирането с точка повече.

Още за: Д. Бербатов   гол   Фулъм   Още от: Спорт