Тимът от Долна Диканя изтормози “Перун” навръх празника

19 октомври 2010 00:16   1 коментар   22761 прочита
Играчите на “Перун” Ил. Стоилов, Гр. Григоров, Ат. Топалов и Кр. Ангелов похапват скара след изстраданата победа

“Перун” надигра трудно “Витоша” /ДД/ с 4:3 навръх празника на Кресна. Удар на Йордан Грънчаров в 15-та мин. облиза напречната греда на гостите от Долна Диканя, но 7 минути по-късно топката се озова в мрежата на Лъчезар Сотиров - 0:1. Избраниците на благоевградския треньор Красимир Трайков реагираха като ужилени и в 33-та мин. Атанас Топалов бе близо до изравняването. Гола обаче вкара Иво Тренчев в 40-та мин. след центриране на Иван Михайлов.

Топалов асистира на Грънчаров за 2:1 в 43-та мин., ала вместо да се приберат с аванс на почивката, Божидаров бе точен за “Витоша” 30 секунди преди края на полувремето. Кр. Трайков прибягна до рядко срещаните три смени в началото на втората част, отрязвайки пътя за отстъпление. Рискът бе оправдан с голове на Михайлов в 58-та и Венци Стоянов в 76-та мин. Диканчани обаче не се предадоха и намалиха чрез Пенев в 79-та мин., но силите им не стигнаха за нещо повече.

“ПЕРУН”: Сотиров /46-В. Костадинов/, Тросков, Георгиев, Тренчев, Ангелов, Григоров, Грънчаров, Цветков /46-Николов/, Топалов /46-Карачоров/, Михайлов, Стоянов.

“ВИТОША” /ДД/: Славчев, Божидаров, Николов, Александров /76-Иванов/, Димитров, Лозанов, Соколов /30-Стоянов/, Йорданов, Боянов, Пенев, Колев.

Още за: ФК Перун   победа   ФК Витоша   Още от: Спорт