Спортика победи Пирин с 4:0 в градското дерби

26 май 2024 19:57   8 коментара   4498 прочита

ФК Спортика Благоевград надигра категорично Пирин с 4:0  в мач от поредния 25 кръг на първенството при жените. Дербито на Благоевград, играно на терена в село Рилци така и не се състоят. Тоталното превъзходство на Спортика се отрази и на крайния резултат, а момичетата на Радослав Креснички пропуснаха и няколко много добри положения за гол.

Старт на головата фиеста даде Моника Балиова, която с хубав удар в далечния ъгъл откри за 0:1. Символичните гости стигнаха до втори гол само три минути след почивката. Точна от бялата точка бе Ивана Тодорова.

До края на мача се разписаха още Василена Стефанова и Моника Балиова за втори път. С победата Спортика се доближи до третото място и бронзовите медали, за които трябва да спечели последното си домакинство на 8 юни срещу Севлиево лейдис. Севлиевки направиха 0:0 с Пълди и препънаха пловдивчанки за трето място. Освен в отборната надпревара Спортика осигури и момичета за индивидуални класации.

Вратарката Милена Караколева вече е непостижима в класацията за най- много сухи мрежи. Цели 12 мача Милена не е допуснала попадение във вратата. Моника Балиова пък разделя второто място в класацията на голмайсторите с 19 попадения.