Славия победи Пирин в Благоевград

30 юли 2022 23:59   32 коментара   11050 прочита

Отборът на Славия постигна успех с 2:1 над Пирин (Благоевград) в сблъсък от четвъртия кръг на efbet Лига. "Белите" стигнаха до два гола аванс през първото полувреме, когато Йон Бакеро (21) и Радослав Кирилов (29) се разписаха.

През втората част домакините останаха с човек по-малко, след като Юлиян Попев бе изгонен (52). Все пак Преслав Йорданов намали резултата от дузпа (62), но до нещо повече за "орлетата" не се стигна.

По този начин Славия вече има шест точки във временното класиране, но след три изиграни мача. Пирин пък остава с едва два пункта.  Първата ситуация дойде в 11-ата минута, когато Галин Иванов шутира от далечна дистанция, но кълбото не намери очертанията на вратата.

В 21-ата минута гостите стигнаха до първия гол. Тони Тасев центрира остро в наказателното поле, където Петър Занев не успя да изчисти, а топката попадна в Йон Бакеро, който от близка дистанция не пропусна да накаже Янко Георгиев. Футболистите на Пирин отговориха с много сериозна опасност пред Светослав Вуцов, предаде Sportal.bg.

Китан Василев получи пас на десния фланг, след което влезе навътре и стреля, но право в ръцете на вратаря.  В 25-ата минута отново "орлетата" създадоха още една добра възможност за гол. Петър Занев центрира, където бе оставен сам на добра позиция Дюлгеров, който засече с глава, но Вуцов успя да се намеси.  Четири минути по-късно "белите" стигнаха до второ попадение.

Тони Тасев отново проби отдясно и центрира перфектно в наказателното поле, където този път бе Радослав Кирилов, който се разписа срещу бившия си отбор.   В 41-ата минута Мартин Смоленски опита удар, но кълбото прелетя далеч от целта.  В 52-ата минута Юлиян Попев бе изгонен от главния съдия Георги Кабаков.

Опитният бранител си изкара два жълти картона в рамките на едва шест минути. В 58-ата минута Радослав Кирилов беше близо до своя втори гол. Капитанът на тима шутира много силно от близка дистанция, но топката се отби в гредата.  Четири минути по-късно "орлетата" намалиха резултата. Ертан Томбак извърши нарушение в наказателното поле срещу Преслав Йорданов. Нападателят застана зад топката и с перфектен удар матира Светослав Вуцов.

В 65-ата минута Галин Иванов стреля от дистанция, но след рикошет кълбото излезе в корнер, от който не последва нищо интересно пред вратата на Янко Георгиев. До края на срещата "орлетата" опитаха да стигнат до точката, но футболистите на Златомир Загорчич се справиха перфектно и заслужено си тръгнаха с трите точки от Благоевград. В следващия кръг Славия приема Лудогорец, а Пирин ще гостува на Левски.

Още за: славия   Пирин   Благоевград   Още от: Спорт