Слаб шампион нанесе първа загуба на “Интер Академик” в Благоевград

07 март 2011 00:18   1 коментар   16552 прочита
Бившата националка и хандбалистка на “Пирин” и “Интер” Михаела Гюрева-Гулит /вдясно/ бе разочарована от играта на шуменци

Сериозно отслабеният хандбален шампион СКХДЮ “Шумен” нанесе първа домакинска загуба на “Интер Академик” за сезона с 33:28 /20:12/. Че гостите не са миналогодишната машина за победи, пролича преди 2 седмици на финала за купата, който загубиха от “Добруджа” /21:25/. Те пристигнаха в Благоевград с три леки коли и резервната им скамейка остана полупразна. Сред титулярите личаха имената на опитните ветерани Деян Динков, Стефан Стефанов и Светлозар Начев, които обаче не изглеждаха в добра кондиция. Избраниците на треньорката Софка Арабаджиева започнаха обнадеждаващо и пропуснаха да поведат при 4:4.

С поредица леки попадения шуменци дръпнаха 19:9 в края на полувремето и практически решиха мача. В същото време дебютантите в “А” група стреляха неточно и по-малко от необходимото, пропуснаха 2 дузпи, сбъркаха 3 контри, удариха 5 греди и се прибраха видимо разколебани на почивката. През втората част вратарят Николай Цветков показа класа и даде шанс на своите, но гостите майсторски убиваха темпото и не позволиха обрат в изключително коректния двубой.

“ИНТЕР АКАДЕМИК”: Н. Радойчев, Зинков-2, Л. Иванов-2, Джукев-6, Тунтев-3, Ст. Радойчев-4, Попгеоргиев-11 /Цветков, Цирков, Б. Иванов, Габерски/.