Ски писалката от Банско Р. Коюва втора на Балканите в класическия стил

11 януари 2011 00:16   1 коментар   7721 прочита
Броени дни преди поредния успех Р. Коюва получи заслужена номинация в класацията “Спортист на годината в Банско”

Най-добрата ски писалка на Банско Райна Коюва спечели сребърния медал в традиционните стартове за Балканската купа в бягането при жените на 10 км в класическия стил на трасето в родния й град. 24-годишната националка отстъпи само пред безапелационната победителка Теодора Малчева, която я изпревари с повече от 1 мин. Трета финишира румънката Каталин Ференц. На следващия ден в свободния стил в спринтовата дистанция на 5 км отново победи Т. Малчева, следвана от три румънки. Р. Коюва завърши пета, с 46.6 сек. изоставане.

При мъжете на 15 км класика най-бърз бе хегемонът в националния ни тим Веселин Цинзов, който пресече финалната линия с 3.5 мин. преднина пред Иван Бургов. Бронза заслужи младокът Йордан Чучуганов. На 10 км св. ст. на почетната стълбичка отново се качиха трима българи - Цинзов, Бургов и Антон Синапов. Медалистът от предния ден Й. Чучуганов не завърши.

На писта “Бъндерица” мериха сили състезатели от Гърция, Босна и Херцеговина, Турция, Македония, Сърбия, Румъния и България. Стартовете бяха валидни и за държавното първенство, както и за отсяване на българската селекция за световните шампионати за мъже и жени в Норвегия и за младежи в Естония. След батковците и каките на трасето излязоха най-добрите наши юноши, девойки, момчета и момичета, които се бориха за купа “Надежди” и за визи за трофея “Тополино” /неофициалното световно първенство за подрастващи/ в Италия.

Още за: Р. Коюва   ски   медал   Още от: Спорт