СКХГ „Тракия“ Пловдив спечели "Golden Pirin Cup" в Благоевград

28 февруари 2022 10:27   1 коментар   4057 прочита

СКХГ „Тракия“ Пловдив спечели златната купа на " Golden Pirin Cup". Кметът Илко Стоянов награди победителите в четвъртия Международен турнир по художествена гимнастика, който се проведе в Благоевград. В турнира участваха 450 гимнастички от 16 клуба.

"Изключително съм горд, че в тези тежки времена, в които се намира светът станахме свидетели на тази красота, която ни представихте с вашите съчетания.  Поздравявам ви за вашите упоритост, умения и златни качества. Продължавайте да давате тази красота на света!", каза в част от словото си кметът Стоянов.

Медали връчи и директорът на Дирекция „Култура, спорт и туризъм“, Силвия Домозетска.

Състезанието се проведе в рамките на 3 дни в зала "Скаптопара". Съчетания представиха грации от Мексико, САЩ, Гърция и България.

Организатори на събитието са Община Благоевград, КХГ "Пирин" и Българска федерация по художествена гимнастика.

Още за: Благоевград   гимнастика   Още от: Спорт