Синът на ректора проф. Ив.Мирчев изведе отбора на ЮЗУ до титла на баскетбол 3x3

22 април 2013 14:12   1 коментар   28427 прочита

Отборът на ЮЗУ Неофит Рилски спечели първо място на завършилото в столицата второ Държавно студентско първенство по Баскетбол 3х3. В драматичен финал благоевградските студенти надиграха съперниците от Технически университет София с 15:14. В началото благоевградчани поведоха с 5:0, и водеха убедително до 10:5. Силната игра на студентите от ТУ София обаче обърна резултата, като за около 2 минути резултата беше 14:14. С наказателен удар изпълнен от Иван Мирчев, отборът на ЮЗУ "Н. Рилски" спечели 15-та точка и така вдигна купата за 2013 г.

Четворката, която заслужи купата е Георги Станков, Антонио Илиев, Костадин Костов и капитанът Иван Мирчев. Във финалната среща при жените УНСС се наложи над момичетата от НСА "Васил Левски". Мероприятието се проведе в зала Бонсист с подкрепата на Българска федерация баскетбол и домакинството на УНСС. Това е поредния успех за отбор на ЮЗУ от началото на годината. Преди титлата на баскетбол 3x3, тимът на БК Академик спечели трето място в първенството на А група по баскетбол, а вчера ХК Интер- Академик зае второ място на турнира за купа България по хандбал.